Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

LETNIE INWESTYCJE W GMINIE KŁOBUCK

17 lipca, 2020

Okres letni to czas gorący nie tylko za sprawą słonecznej pogody, ale również ze względu na wiele inwestycji realizowanych na terenie Gminy Kłobuck. Sprzyjająca aura w znacznym stopniu pomaga wykonywanym pracom, zmierzającym do polepszenia standardu życia w gminie.

Wśród prowadzonych inwestycji możemy wyróżnić przebudowę głównego boiska piłkarskiego na terenie OSiRu, w ramach którego zaplanowano przebudowę głównej płyty, wykonanie studni głębinowej przeznaczonej do podlewania boiska wraz z systemem nawadniania, odwodnienie boiska oraz budowę oświetlenia boiska.

W Kamyku trwają prace budowlane obejmujące termomodernizację budynku Domu Nauczyciela wraz z wymianą okien i drzwi oraz roboty w zakresie instalacji elektrycznych, w tym fotowoltaika dla części wspólnej budynku i instalacji centralnego ogrzewania.

Rozpoczęła się również przebudowa odcinka drogi gminnej nr 470128 biegnącej przez Białą  i Kopiec. Na odcinku ulicy Strażackiej i Salezjańskiej prace obejmują cały przekrój drogi. Dodatkowo w ramach zadania przewiduje się do wykonania rozbudowę istniejącej ulicy Salezjańskiej polegającej na budowie tylko chodnika wraz z oświetleniem o długości 195,40 m zlokalizowanej za mostem na rzece Kocinka.

Na ulicy Andersa w Kłobucku dobiegają końca prace przy budowie II etapu chodnika.
Gmina Kłobuck
Kłobuck jest gminą miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Powierzchnia gminy stanowi 14,67% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).