Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Pokaż menu

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada, 2020

Dzień 11 Listopada każdego roku budzi w nas wiele emocji. Jest to czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli o naszą wolność. To czas kiedy sięgamy po historię Polski i wspominamy minione czasy.

11 listopada 2020 roku będziemy świętować 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne, w tym roku zapraszamy do celebracji święta głównie w formie online.

Jedną z propozycji jest przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Punktualnie o godz. 12.00 w większych stacjach radiowych i telewizyjnych będzie można wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i przyłączyć się do wspólnego śpiewania.
Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku nagrał wyjątkowe słuchowisko, do którego oglądania zapraszamy w dniu 11 listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych ośrodka. Dodatkowo zostanie opublikowany specjalny film z  poprzednich wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 11 listopada.

W tym dniu  oddając hołd bohaterom, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości, w imieniu mieszkańców, kwiaty w miejscach pamięci narodowej złożą przedstawiciele władz gminy.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz dostosowując się do obostrzeń sanitarnych świętujmy niepodległość w gronie najbliższych: punktualnie o godz. 12:00 zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na swoich posesjach, w oknach, na balkonach. Narodowe Święto Niepodległości można uczcić także bez wychodzenia z domu.

#niepodlegla #niepodległadohymnu #11listopada #świętoniepodległości
Gmina Kłobuck
Kłobuck jest gminą miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Powierzchnia gminy stanowi 14,67% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).