Sobota, 15 maja 2021r. | Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Pokaż menu

OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

30 kwietnia, 2021

Zbliża się Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa, podobnie jak w roku poprzednim, mieszkańcy nie będą mogli wziąć udziału w tradycyjnych majowych uroczystościach organizowanych przez naszą gminę, nie będzie zwyczajowego przemarszu ulicami miasta. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wspólnie, choć pozostając w domach, uczcić tych dwóch ważnych świąt narodowych.

Dla uczczenia 230. rocznicy uchwalania Konstytucji 3-go Maja delegacja samorządu gminnego złoży kwiaty pod tablicą Józefa Piłsudskiego, pod pomnikiem Matki Polki oraz pomnikiem upamiętniającym Władysława Sebyłę.

Wszystkich mieszkańców Gminy Kłobuck zachęcamy, aby w najbliższych dniach uczcić zarówno Święto Flagi, jak również 230. rocznicę Konstytucji 3 Maja wywieszając biało-czerwoną flagę w swoich domach.
Gmina Kłobuck
Kłobuck jest gminą miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Powierzchnia gminy stanowi 14,67% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).