Niedziela, 16 maja 2021r. | Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Pokaż menu

REMONTY DRÓG GMINNYCH

18 listopada, 2020

Jednym z ważniejszych zadań realizowanych przez Zarząd Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku jest bieżące utrzymanie ulic oraz chodników. W ramach tych prac wykonywane są naprawy nawierzchni bitumicznych, utwardzane nawierzchnie gruntowe i uzupełniane ubytki asfaltowe w jezdniach.

W 2020 roku wykonując bieżące działania utrzymaniowe przeprowadzono remonty nawierzchni dróg gminnych, które zostały ulepszone destruktem asfaltowym na łącznej powierzchni ponad 28 tyś. m2. Ponadto nawierzchnia znacznej części tych dróg została skropiona emulsją i grysem w celu utrwalenia wcześniej położonego destruktu asfaltowego.  Wśród remontowanych dróg znalazły się m.in. ul. Piaskowa w Kłobucku, ul. Olszowiec na Borowiance, ul. Spacerowa na Kopcu, ul. Słoneczna w Łobodnie, ul. Poprzeczna w Kłobucku, ul. Ogrójcowa w Kłobucku, ul. Polna w Łobodnie, ul. Jesionowa i część ul. Wierzbowej w Kłobucku, ul. Podleśna w Łobodnie oraz ul. Kasztanowa w Kłobucku.

Wyremontowany został również obiekt mostowy w sołectwie Rybno oraz wybudowano chodnik wzdłuż ul. gen. Władysława Andersa w Kłobucku.

Łączna wartość środków budżetowych przeznaczonych na wykonanie tych robót wyniosła ponad milion złotych.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na gminnych drogach oraz komfort życia mieszkańców gminy planowane są kolejne inwestycje.
Gmina Kłobuck
Kłobuck jest gminą miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Powierzchnia gminy stanowi 14,67% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).