Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

UWAGA! OBOWIĄZEK ZGŁASZANIA ŹRÓDEŁ OGRZEWANIA NIERUCHOMOŚCI

24 listopada, 2021
Kłobuck - Urząd miasta / Frees - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kłobuck - Urząd miasta / Frees - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

U W A G A !!!!
CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW (CEEB) –
NOWY OBOWIĄZEK
ZGŁASZANIA ŹRÓDEŁ OGRZEWANIA NIERUCHOMOŚCI

Od 1 lipca 2021r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest do złożenia deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw do Burmistrza Kłobucka. Przekazane informacje następnie będą wprowadzane do Państwowej bazy CEEB. Deklaracja dotyczy źródła ciepła i spalania paliw zarówno w budynkach i lokalach mieszkalnych (formularz A), jak i niemieszkalnych (formularz B).

Dla budynków, które już istnieją, właściciel lub zarządca ma 12 miesięcy na złożenie deklaracji. Dla nowo powstałych budynków termin ten wynosi 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia źródła ciepła lub spalania paliw. W przypadku wymiany źródła ciepła właściciel lub zarządca budynku lub lokalu ma 14 dni na złożenie nowej deklaracji.

Deklaracje można składać:                                                                    
- elektronicznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEEB (https://zone.gunb.gov.pl/). Składanie deklaracji będzie wdrażane zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa, korzystając w szczególności z Profilu Zaufanego;
- w formie papierowej w Urzędzie Miejskim w Kłobucku przy ul. 11 Listopada 6 lub Urzędzie Miejskim w Kłobucku przy ul. Zamkowej 12 (siedziba Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa).

Druk deklaracji można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej urzędu lub uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kłobucku.

Za brak złożenia deklaracji będzie grozić grzywna, wymierzana na zasadach ogólnych Kodeksu wykroczeń.

Wszystkie regulacje dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zostały sformułowane i zdefiniowane w rozdziale 5a ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków.

kategoria: Powiązane pliki [6]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Formularz A.pdf 21-11-24 11:48 428.27KB
pobierz
plik: Formularz A.pdf
pdf Formularz A - przykład wypełnienia.pdf 21-11-24 11:49 2.53MB
pobierz
plik: Formularz A - przykład wypełnienia.pdf
pdf Formularz B.pdf 21-11-24 11:49 560.7KB
pobierz
plik: Formularz B.pdf
pdf Formularz B - przykład wypełnienia.pdf 21-11-24 11:49 2.63MB
pobierz
plik: Formularz B - przykład wypełnienia.pdf
pdf Informacje o CEEB.pdf 21-11-24 11:51 164.09KB
pobierz
plik: Informacje o CEEB.pdf
pdf Broszura informacyjna.pdf 21-11-24 11:51 14.1MB
pobierz
plik: Broszura informacyjna.pdfGmina Kłobuck
Kłobuck jest gminą miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Powierzchnia gminy stanowi 14,67% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).