Piątek, 25 września 2020r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Dożynki powiatowe

04 września, 2020

Organizatorami święta plonów, barwnego, staropolskiego zwyczaju, było Starostwo Powiatowe w Kłobucku wspólnie z Urzędem Miejskim w Krzepicach i Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich.  W tym roku święto plonów obchodzono skromnie oraz z zachowaniem rygorów sanitarnych w związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią. W kościele parafialnym pw. Św. Jakuba Apostoła w Krzepicach została odprawiona uroczysta Msza Św., a po jej zakończeniu, na placu kościelnym odbyła się krótka część oficjalna. Wyrazy uznania rolnikom złożyli Starosta Kłobucki i Burmistrz Krzepic. Organizatorzy tegorocznych dożynek wyróżnili najlepszych oraz zasłużonych dla lokalnej społeczności rolników i przedsiębiorców, a także wręczyli im nagrody, dyplomy, pamiątkowe, statuetki oraz albumy.

 

 
Gmina Krzepice
Krzepice to gmina miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 8,86% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).