Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

17 maja, 2021

Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas

  

12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Dnia 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Święto ustanowione zostało w 1973 roku w Meksyku przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN). Dzień 12 maja to także rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa oraz założycielki pierwszej szkoły pielęgniarstwa przy szpitalu św. Tomasza w Londynie.

W Polsce święto to obchodzone jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Wszystkim Paniom i Panom, wykonującym zawód pielęgniarki/pielęgniarza i położnej/położnego, składamy podziękowania za zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym. Życzymy dużo zdrowia, optymizmu oraz wielu sił w realizacji codziennych obowiązków.

dzien pielegniarek

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).