Czwartek, 16 września 2021r. | Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana
Pokaż menu

24 lipca – Święto Policji

29 lipca, 2021

Wpisany przez Ksenia Krasińska - Kotas

  

24 lipca – Święto Policji

Święto Policji ustanowione zostało 21 lipca 1995 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na mocy nowelizacji ustawy o Policji. Upamiętnia ono powołanie w 1919 roku polskiej Policji Państwowej.

Obchody tego święta są szczególną okazją, aby wyrazić uznanie dla pracowników policji za ich pracę oraz wspomnieć pamięć o funkcjonariuszach, którzy zginęli na służbie. Praca w policji to bardzo ważna, społeczna funkcja. Do zadań policji należą przede wszystkim ochrona zdrowia, życia i mienia, a także zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, w transporcie, komunikacji oraz w ruchu drogowym. Policja dba o bezpieczeństwo. Zajmuje się wykrywaniem i ściganiem sprawców przestępstw i wykroczeń

Z okazji Święta Policji, wszystkim Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym składamy podziękowania oraz wyrazy szacunku i najwyższego uznania za zaangażowanie w wykonywaną służbę. Życzymy Państwu dużo zdrowia, optymizmu, awansów oraz wielu sił w realizacji codziennych obowiązków.

swieto policji

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).