Piątek, 15 stycznia 2021r. | Imieniny: Pawła, Arnolda, Izydora
Pokaż menu

02 grudnia, 2020

Wpisany przez Karolina Kapral

  

logo_rada_gminy

Komisja Wspólna Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu  3 grudnia 2020 roku /czwartek/ o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem posiedzenia:

 1. Otwarcie posiedzenia.
 2. Przyjęcie porządku posiedzenia.
 3. Stan geodezyjny gminnych dróg dojazdowych do pól w porównaniu do stanu rzeczywistego – geodeta, Sebastian Izydorczyk.
  a.  droga Rozalin – Chałków,

  b.  droga Brzózki – Zbrojewsko,
  c.  droga Lipie – Natolin (tzw. pilśniakówka),
  d.  droga Danków – Lipie (gonisko),
  e. droga Albertów – Rębielice Szlacheckie (droga do Mamre).
 4. Zdalne wystąpienie Starosty Kłobuckiego w sprawie składanych przez gminę Lipie wniosków do Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku.
 5. Zdalne wystąpienie przedstawiciela Nadleśnictwa Kłobuck w sprawie monitoringu leśnego.
 6. Zdalne wystąpienie przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku na temat ogólnych zasad postępowania w przypadku zatrucia dwutlenkiem węgla.
 7. Opinia Rady Gminy Lipie w sprawie projektu umowy Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sobuczynie – radca prawny, Iwona Karpińska – Marchewka.
 8. Propozycja przebiegu tras rowerowych na terenie gminy Lipie w ramach Subregionu Północnego Województwa Śląskiego – Kierownik Referatu Organizacyjnego, Agnieszka Kotynia.
 9. Informacja na temat stanu oświetlenia ulicznego w gminie Lipie, realizacja zgłoszeń przez Tauron oraz potrzeb w tym zakresie – pracownik Urzędu Gminy Lipie, Olga Kowalska.
 10. Informacja na temat tablic z nazwami ulic – analiza stanu i potrzeb w tym zakresie – pracownik Urzędu Gminy Lipie, Olga Kowalska.
 11. Szczegółowa analiza poziomu wskaźników recyklingowych odpadów komunalnych w gminie Lipie za rok 2020 – Kierownik Referatu Mienia i Ochrony Środowiska, Anna Komendacka.
 12. Opinia Rady Gminy Lipie w sprawie zmiany zasad sprzedaży działek na osiedlu w Parzymiechach.
 13. Analiza projektu budżetu gminy Lipie na 2021 rok. – wnioski, uwagi i sugestie radnych. 
 14. Analiza projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Lipie. (XXVI/.../2020).
 15. Analiza projektu uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Lipie.(stawka zostanie ustalona po rostrzygnięciu przetargu) (XXVI/.../2020)
 16. Analiza projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały przyjmującej „Zasady udzielania dotacji celowej z budżetu gminy Lipie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Lipie”.(XXVI/.../2020)
 17. Analiza projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr V/35/2019 Rady Gminy Lipie z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na obszarze Gminy Lipie. (XXVI/.../2020)
 18. Analiza projektu uchwały w sprawie przyjęcia i realizacji programu polityki zdrowotnej pn. Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia w gminie Lipie na lata 2021-2023 „Przeciw grypie 65+”. (XXVI/.../2020)
 19. Sprawy różne, wnioski, zapytania radnych.
 20. Zakończenie posiedzenia.

Z poważaniem

                Przewodniczący Rady Gminy Lipie

                        Zbigniew Bystrzykowski

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).