Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Darmowe szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 18. roku życia

29 listopada, 2021

Wpisany przez Monika Pyrak

  

Darmowe szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 18. roku życia

grypaInformujemy, że zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 od 23 listopada br. osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Szczepienia będą wykonywane do 31 marca 2022 r. lub do wyczerpania zapasów szczepionek w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Mając na uwadze powyższe w wyżej wymienionym okresie zostają czasowo wstrzymane szczepienia dla seniorów realizowane w ramach gminnego programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób powyżej 65. roku życia na lata 2021-2023 „Przeciw grypie 65+”.

Każda osoba powyżej 18. roku zainteresowana bezpłatnym szczepieniem przeciw grypie ma możliwość skorzystania z tego świadczenia m.in. w dwóch placówkach zlokalizowanych na terenie gminy lipie, tj. w Poradni Ogólnej w Lipiu (ul. Częstochowska 27, 42-165 Lipie) oraz Ośrodku Terapii Uzależnień w Parzymiechach (ul. Częstochowska 1, 42-164 Parzymiechy). W tym celu należy zgłosić się do wybranego punktu szczepień (zadzwonić) i umówić termin wizyty (nie trzeba mieć recepty).

Więcej informacji o darmowych szczepieniach przeciw grypie, w tym mapa punktów, w których można wykonać szczepienie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).