Czwartek, 27 stycznia 2022r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Pokaż menu

I miejsce dla grupy teatralnej „Co nieco” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Lindowie

03 grudnia, 2021

Wpisany przez Anita Zyna

  

I miejsce dla grupy teatralnej „Co nieco” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Lindowie

PinokioWe wrześniu tego roku powstał pomysł przygotowania ze wszystkimi uczniami klasy V przedstawienia, które byłoby formą wspomagająca uczniów po długim okresie nauki zdalnej, a także okazją do lepszego poznania, zbudowania relacji na nowo i odkrycia swoich uzdolnień.

Od połowy września rozpoczęliśmy próby przedstawienia pt. „Pinokio”. Wiadomo, nie było łatwo. Uczniowie jednak polubili zabawę w teatr. Powstawały nowe pomysły sceniczne.

17 listopada odbyła się premiera naszego przedstawienia dla przedszkolaków i uczniów. Debiutujący aktorzy z klasy V zachwycili widownię. Zmobilizowani brawami i pochwałami postanowili wystąpić w konkursie zespołów teatralnych. Zaraz rozpoczęły się przygotowania do udziału w XVIII Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych we Wręczycy Wielkiej. 23 listopada wystąpiliśmy na scenie GOK-u we Wręczycy Wielkiej. 25 listopada ogłoszono wyniki.

Z ogromna radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że zdobyliśmy I miejsce. Cieszymy się ogromnie! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia.

Uczniowie i wychowawca klasy V - Ewa Chyra

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).