Piątek, 25 września 2020r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Jubileusz na medal

15 września, 2020

Wpisany przez Agnieszka Kotynia

  

Jubileusz na medal

DSC 3067Złote gody to jubileusz wyjątkowy. I to właśnie ta niezwykła rocznica była powodem uhonorowania 23 par z terenu gminy Lipie, które przeżyły we wspólnym związku małżeńskim 50 lat.

Uroczystość, przygotowana przez tutejszy Urząd Stanu Cywilnego, miała miejsce we wtorek, 8 września br. Rozpoczęła się mszą świętą w intencji jubilatów, którą odprawił Ks. Kanonik Henryk Dusza. W murach Sanktuarium Matki Bożej Dankowskiej zacni małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, które składali sobie 50 lat temu, ślubując miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że nie opuszczą się wzajemnie aż do śmierci. I tej przysięgi dochowali, pomimo wielu trudów codziennego życia - co w wygłoszonej homilii podkreślił proboszcz dankowskiej parafii.

Dalsza cześć obchodów odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu. Przed aktem dekoracji jubilatów Medalami za Długoletnie Pozycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP, słowa uznania dla dostojnych gości, podziękowania za długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia wyraziły także wójt, Bożena Wieloch oraz kierownik USC w Lipiu, Ewa Brzózka.

W tym roku Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Krystyna i Mieczysław Dabiochowie

Helena i Józef Dądelowie

Genowefa i Franciszek Ferdynowie

Teresa i Jan Geblowie

Krystyna i Stanisław Grabałowscy

Wiesława i Zbigniew Hadasiowie

Anna i Tadeusz Kilanowie

Marianna i Czesław Knopowie

Krystyna i Franciszek Korpalowie

Wiesława i Mieczysław Kostkowie

Zofia i Stanisław Kubaccy

Henryka i Kazimierz Macherzyńscy

Janina i Józef Majchrzakowie

Antonina i Kazimierz Mielczarkowie

Marianna i Stanisław Mierzejkowie

Karolina i Kazimierz Niezgodowie

Halina i Józef Pawlakowie

Halina i Zenon Plaminiakowie

Zofia i Stanisław Siejowie

Jadwiga i Bogdan Słomianowie

Janina i Roch Stasiakowie

Irena i Kazimierz Troczkowie

Irena i Wiesław Wielochowie

Oprócz medali Jubilatom wręczono listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Wzniesiono także również toast i wykonano pamiątkowe fotografie. Wszystkim dostojnym Parom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata.

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).