Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Muzyka w świątyniach

26 października, 2021

Wpisany przez Agnieszka Kotynia

  

Muzyka w świątyniach

Taki tytuł nosił multimedialny koncert historyczny Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, który odbył się 13 października br. w Sanktuarium NMP Dankowskiej. Artyści zaprezentowali się w repertuarze polskich i zagranicznych twórców. Jednak środowy koncert to nie tylko piękny śpiew, ale również niesamowita gra świateł oraz prezentacja historii Dankowa, w tym kościoła i zabytkowych obiektów znajdujących się w świątyni. Koncert odbył się pod patronatem Starosty Kłobuckiego oraz Wójta Gminy Lipie. Dedykowany był pamięci płk. Józefa Grabińskiego, uczestnika walk napoleońskich i powstania listopadowego, którego pomnik znajduje się na cmentarzu parafialnym w Dankowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz transmisji z tego wyjątkowego wydarzenia.

Link do transmisji: https://fb.watch/8F8IhY7Etu/

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).