Piątek, 22 października 2021r. | Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Pokaż menu

Pomoc materialna dla uczniów o charakterze

20 września, 2021

Wpisany przez Małgorzata Jabłonka

  

Pomoc materialna dla uczniów o charakterze

socjalnym – stypendium szkolne

stypendium szkolneGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu przypomina, że wnioski na stypendia szkolne dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Lipie na rok szkolny 2021/2022 przyjmowane będą do 15 września 2021r.

Stypendium szkolne może otrzymywać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, a w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo - wychowawczych, alkoholizm, narkomania, niepełna rodzina, zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższa niż kwota 528,00 zł netto.

W zakładce Pomoc społeczna - Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym znajduje się formularz wniosku oraz zaświadczenie o wysokości dochodów.

Więcej informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipiu
tel. 34 / 318 80 33 do 35 w. 51, 52

zaświadczenie o zarobkach

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).