Czwartek, 16 września 2021r. | Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana
Pokaż menu

Uroczyste otwarcie świetlicy w Albertowie

30 lipca, 2021

Wpisany przez Agnieszka Kotynia, Monika Pyrak

  

Uroczyste otwarcie świetlicy w Albertowie

3W niedzielne popołudnie, 25 lipca br., odbyło się uroczyste otwarcie remizy/świetlicy wiejskiej w Albertowie, w której w ostatnich trzech latach przeprowadzono szereg prac modernizacyjno-remontowych. Na korzyść zmieniło się także otoczenie budynku.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17.00. W pierwszej części Alicja Podgórska - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lipie, powitała zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Bożena Wieloch - Wójt Gminy Lipie, proboszcz Parafii w Dankowie - ks. kan. Henryk Dusza, Zbigniew Bystrzykowski - Przewodniczący Rady Gminy Lipie, przedstawiciele jednostki OSP Albertów, członkinie KGW Albertów oraz mieszkańcy Albertowa i Chałkowa. Radna Alicja Podgórska podkreśliła znaczenie zrealizowanej inwestycji dla lokalnej społeczności, która dzięki przeprowadzonym pracom zyskała nowe możliwości spędzania wolnego czasu i aktywnego wypoczynku. Na ręce Wójt złożyła podziękowania dla pracowników gminy, podkreślając jednocześnie zaangażowanie lokalnej społeczności.

Następnie głos zabrała Wójt Gminy Lipie. W swoim przemówieniu podziękowała społeczności Albertowa i Chałkowa za podjętą w 2017 roku decyzję o sprzedaży budynku dawnej szkoły, która miała istotne znaczenie dla realizacji prac. Dzięki pozyskanym ze sprzedaży środkom, o sposobie wydatkowania których zdecydowali mieszkańcy, dziś w centrum miejscowości znajduje się nowoczesny obiekt o atrakcyjnym wyglądzie i pożądanej funkcjonalności. Za ogromne zaangażowanie w realizację prac gospodarz gminy podziękowała radnej Alicji Podgórskiej oraz sołtysowi Jackowi Nicponiowi, a także członkom Rady Sołeckiej, druhom OSP Albertów oraz członkiniom KGW. Słowa podziękowania i gratulacje złożyli mieszkańcom także Zbigniew Bystrzykowski – Przewodniczący Rady Gminy Lipie oraz Zbigniew Szlązak - Prezes OSP Albertów.

Zwieńczeniem oficjalnej części wydarzenia było uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez ks. kan. Henryka Duszę. Po prezentacji obiektu dla wszystkich zgromadzonych organizatorzy przygotowali okazjonalny poczęstunek. Atrakcją dla przybyłych był także pokaz sprzętu strażackiego, który wzbudził szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych.

Przypomnijmy, że w latach 2018-2019 budynek remizy został poddany termomodernizacji z udziałem środków zewnętrznych UE. W 2019 i 2020 roku prowadzone były prace remontowe wewnątrz budynku, które objęły salę zabaw, pomieszczenia toalet, kuchni, korytarza, klatki schodowej oraz sal na pierwszym piętrze. Z pozyskanych środków ze sprzedaży szkoły zakupiono także nowoczesne wyposażone do wyremontowanych pomieszczeń oraz wybudowano atrakcyjny plac zabaw.

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).