Niedziela, 16 maja 2021r. | Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Pokaż menu

Większy budżet programu Mój prąd

26 listopada, 2020
Danków, fortyfikacje bastionowe / Wikipedia / Jerzy Strzelecki - Praca własna / CC BY-SA 3.0 Danków, fortyfikacje bastionowe / Wikipedia / Jerzy Strzelecki - Praca własna / CC BY-SA 3.0

Wpisany przez Beata Sośniak

  

Większy budżet programu Mój prąd

Informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zwiększył budżet programu "Mój Prąd" o dodatkowe 100 mln zł. Tegoroczny nabór wniosków potrwa do 18 grudnia.

Przypomnijmy, że program Mój Prąd zakłada dofinansowanie do zakupu i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową (z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej – OSD, zakładem energetycznym) regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Dofinansowanie przekazywane jest w formie dotacji w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://mojprad.gov.pl    

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).