Środa, 28 lipca 2021r. | Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Pokaż menu

22 czerwca, 2021

Wpisany przez Monika Pyrak

  

Złote Zasady Ochrony SkóryX Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

W dniach 14-20 czerwca 2021 r. obchodzony jest X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka. Tak jak co roku głównym celem tej inicjatywy jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków.

W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów (Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Aipg-LtoyJQ)

Pamiętajmy - znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion, może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.

#Czerniak18+ @sknonkoma @znamieznamje.

 

Złote Zasady Ochrony Skóry

ABCDE czerniak

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).