Piątek, 25 września 2020r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Zdalna szkoła + w gminie Lipie

15 września, 2020

Wpisany przez Agnieszka Kotynia

  

Zdalna szkoła + w gminie Lipie

DSC 3109Zdalna Szkoła+ to kolejny po Zdalnej szkole program, w ramach którego dofinansowywany jest zakup sprzętu komputerowego dla szkół wykorzystywanego do nauki w trybie zdalnym.

W dniu 11 września br. gmina przekazała dyrektorom szkół sprzęt komputerowy zakupiony ze środków zewnętrznych w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach).  Dzięki pozyskanym środkom w kwocie 54.995,00 zł zakupiono kolejnych 20 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem i ubezpieczeniem, a także 20 zestawów słuchawkowych i myszy optycznych.              

Poszczególne szkoły otrzymały:

- ZSP w Lipiu – 7 zestawów;
- ZSP w Parzymiechach – 5 zestawów;
- ZSP w Lindowie – 5 zestawów;
- SP w Rębielicach Szlacheckich – 3 zestawy.

Zakupiony sprzęt stanie się własnością szkół. W obecnej sytuacji, gdy zajęcia odbywają się
w szkołach w trybie stacjonarnym, sprzęt będzie wykorzystany podczas lekcji. W przypadku wprowadzenia zdalnego nauczania zostanie użyczony uczniom, którzy mają utrudniony dostęp do zdalnej edukacji.

DSC 3109

 

Źródło: Urząd Gminy LipieGmina Lipie
Gmina Lipie jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest Lipie. Gmina Lipie stanowi 11,14% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).