Piątek, 25 września 2020r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

2. Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą

02 września, 2020

W niedzielę, 30 sierpnia 2020 r. odbył się 2. Bieg Pamięci Bitwy Pod Mokrą. Jest to już kolejna edycja wydarzenia, współorganizowana przez Urząd Gminy Miedźno oraz Firmę Jest Lepiej.

Wspaniała impreza, która oprócz sportowego charakteru miała na celu upamiętnienie oraz przybliżenie historycznych wydarzeń z 1 września 1939 r.

Na starcie stanęło 191 zawodników. Trasa liczyła 10 km.  Zwycięzcą biegu okazał się Pan Paweł Kosek z Tych, który pokonał trasę w imponującym czasie 36:13 min! Drugie miejsce zajął Pan Zbigniew Kolinowski z Korwincza, który trasę pokonał w 37:00 min. Miejsce trzecie zajął pan Kamil Bąkiewicz z Barczkowic z czasem 37:35 min.

W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Pani Sylwia Śledziak z Częstochowy, która trasę pokonała w czasie 38:23 min. Druga na metę wbiegła Pani Monika Brzozowska z Krzepic 40:07.Trzecia była Pani Małgorzata Rencz z Orzesza, której pokonanie 10 km trasy zajęło 41:36 min.

Ogromne gratulacje dla naszych „gminnych biegaczy”. Najszybszą mieszkanką Gminy Miedźno okazała się Pani Nina Kowalik, która trasę pokonała w 1:01:25 min. Najszybszym mieszkańcem gminy natomiast był Pan Dariusz Wilk, który na metę wbiegł w 33:32 min. Wielkie Brawa dla wszystkich zawodników!

Biegu nie udałoby się zorganizować bez pomocy i wsparcia sponsorów. Dziękujemy w szczególności:

• Firmie BestSeller Warzywniak Online Ewa Frączyńska (sponsorowi nagrody dla najstarszego uczestnika);
  • Firmie Wafelek Supermarkety Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą przy ul. Częstochowskiej 18a w Miedźnie za batony oraz wodę mineralną, które każdy zawodnik otrzymał w pakiecie startowym;
  • Firmie Handlowo Usługowa BŁACH-POL ul. Brzozowa 6 z Ostrowów nad Okszą oraz Przedsiębiorstwu Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. z Konieczek za wodę mineralną, którą zawodnicy mogli ugasić pragnienie na trasie Biegu;
  • Panu Mariuszowi Krynickiemu Zakład Stolarski MK Meble z siedzibą przy ul. Częstochowskiej 38 w Miedźnie, za zorganizowanie środków czystości.

Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę służb mundurowych w szczególności Strażaków z OSP Mokra, OSP Miedźno, OSP Kołaczkowice, za pomoc w organizacji, zabezpieczeniu trasy. Dziękujemy Policjantom z Państwowej Komendy Powiatowej w Kłobucku dbających o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia oraz prowadzącym bieg. Ratownikom medycznym, Ochronie oraz wolontariuszom zaangażowanym w zapewnienie bezpieczeństwa i pomoc w organizacji Biegu.

Wielkie podziękowania należą się również wszystkim widzom! Dziękujemy za kibicowanie oraz zagrzewanie zawodników do biegu.

Największe podziękowania kierujemy do ekipy z JEST LEPIEJ! Organizowanie z Wami już drugiego Biegu to czysta przyjemność.