Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Działania prewencyjne na drogach. Nasza gmina włączyła się w akcję profilaktyki trzeźwości.

21 października, 2021

W piątek 15 października kłobuccy policjanci wraz z funkcjonariuszami prewencji zorganizowali działania, w których zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W prowadzoną również na terenie Gminy Miedźno akcję włączyła się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W całym powiecie kłobuckim tego dnia skontrolowanych zostało łącznie 557 kierowców. Co ważne, na obszarze Gminy Miedźno nie stwierdzono przypadku nietrzeźwego kierującego.

-Podczas działań, które odbywały się od wczesnych godzin rannych do godziny 14:00 na terenie całego powiatu, przeprowadzono 557 badań stanu trzeźwości kierujących. Jeden z kierowców był nietrzeźwy. W Kłobucku przy ulicy Szkolnej podczas kontroli zatrzymano kierującego peugeotem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 53-latka ponad 1 promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy na co najmniej trzy lata – podsumowują kłobuccy policjanci.

Dla wszystkich kontrolowanych na obszarze naszego samorządu kierowców Gmina Miedźno przygotowała specjalne upominki. Otrzymali oni od Pana Wojciecha Tałajczyka, przewodniczącego GKRPA, ulotki informacyjne, gadżety oraz jednorazowe alkotesty. Nie zabrakło również oczywiście rozmów o zagrożeniach, jakie mogą być skutkiem prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

-Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, kiedy nie mamy pewności co do stanu trzeźwości. W takich przypadkach warto udać się do najbliższej jednostki Policji i przebadać na zawartość alkoholu. Dopiero wówczas, gdy jesteśmy trzeźwi, ruszajmy w podróż – podkreślają i apelują funkcjonariusze.
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).