Czwartek, 26 listopada 2020r. | Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada
Pokaż menu

Gmina Miedźno otrzyma środki na budowę masztu i flagę w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną”

26 października, 2020

Wójt Gminy Miedźno Piotr Derejczyk składa serdeczne podziękowania wszystkim Mieszkańcom, którzy zaangażowali się w pozyskanie środków dla gminy na budowę masztu i flagę w projekcie „Pod Biało-Czerwoną”.

W szczególności serdeczne podziękowania składamy OSP Borowa, która aktywnie wsparła inicjatywę i jej prezesowi Dariuszowi Modlińskiemu, regionalnemu liderowi kampanii.

Celem projektu „Pod Biało-Czerwoną” jest między innymi godne upamiętnienie zwycięstwa nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku oraz budowa wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Chodzi o integrację lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu. Organizatorami inicjatywy „Pod Biało-Czerwoną” są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Gmina Miedźno uzyskała wymaganą liczbę 100 głosów, która uprawnia nasz samorząd do otrzymania wspomnianych środków w projekcie realizowanym pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Zgodnie z danymi udostępnionymi na stronie internetowej, obecnie mieszkańcy naszego samorządu wypełnili 128 ankiet. Głosowanie trwa nadal, do 11 listopada. Możemy powalczyć o ponowną wizytę w naszym samorządzie Premiera Mateusza Morawieckiego. W trzech gminach bowiem, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, Prezes Rady Ministrów będzie obecny w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Jak zagłosować?

Wystarczy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl/ ,wypełnić krótką ankietę i nacisnąć „wyślij”. Pamiętajmy o wpisaniu w ostatnim polu imienia i nazwiska naszego regionalnego lidera. To bardzo ważne!

fot. Pixabay.com
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).