Niedziela, 16 maja 2021r. | Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Pokaż menu

Jak będzie wyglądał posterunek Policji w Miedźnie?

15 kwietnia, 2021

17 kwietnia 2019 roku wójt Piotr Derejczyk oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku inspektor Tomasz Górka podpisali porozumienie o przekazaniu działki pod budowę siedziby posterunku Policji w Miedźnie. Gmina na ten cel przekazała nieruchomość znajdującą się pomiędzy ulicami Słoneczną i Księżycową w Miedźnie, tuż obok budynku ośrodka zdrowia.

Niestety, inwestycji nie udało się w planowanym wtedy czasie zrealizować. Koncepcji jednak nie porzucono. 13 kwietnia 2021 roku w urzędzie naszej gminy zostało podpisane kolejne porozumienie w sprawie użyczenia wspomnianej działki pod budowę posterunku Policji.

Poznaliśmy także nieco więcej szczegółów. Jak będzie wyglądać siedziba lokalnych stróżów prawa? Obiekt ma być bliźniaczy do tego, który powstaje właśnie w Kroczycach, w powiecie zawierciańskim. Oprócz spełniania wszystkich obecnych standardów sama bryła budynku charakteryzować się będzie także nowoczesnym designem. Zgodnie z tym projektem znajdą się w nim cztery pomieszczenia biurowe, kotłownia, garaż, szatnia, toalety oraz pomieszczenie gospodarcze. Powierzchnia użytkowa ma wynosić około 195 m².

W budżecie gminy Miedźno zabezpieczyliśmy w tym roku kwotę 100 tys. zł, z przeznaczeniem dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na wsparcie budowy i finalne przywrócenie posterunku Policji na terenie naszej gminy. Nowa jednostka organizacyjna Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku z pewnością wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców naszego samorządu, jak również sąsiednich gmin. Zapewni szybki i bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami oraz istotnie skróci czas reakcji policjantów na występujące zdarzenia.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).