Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego
Pokaż menu

Kolejny etap przygotowania dokumentacji projektowej mostu na Liswarcie ukończony

13 stycznia, 2021

4 października 2019 roku we Władysławowie wójt Piotr Derejczyk wspólnie z wójtem gminy Popów Janem Kowalikiem podpisali porozumienie dotyczące wspólnego wybudowania przez samorządy mostu na rzece Liswarcie.

Liderem przedsięwzięcia została nasza gmina, która odpowiada za przygotowanie i realizację całego przedsięwzięcia, a partner zobowiązał się do wspierania nas finansowo i merytorycznie. W zamyśle budowla nie tylko ma znacząco usprawnić komunikację pomiędzy gminami - skróci dojazd z Władysławowa, a także Brzózek, Nowej Wsi i Wąsosza do Miedźna - ale również z ośrodkami miejskimi - Kłobuckiem oraz Częstochową.

Pierwszy etap obejmujący opracowanie koncepcji zakończyliśmy wiosną ubiegłego roku. To, jak będzie wyglądać przeprawa, przedstawiają załączone wizualizacje. Pod koniec 2020 roku natomiast uzyskaliśmy
koleją niezbędną dokumentację - pierwszą wersję programu funkcjonalno-użytkowego (PFU). Jednym z jego elementów jest operat hydrologiczno-hydrauliczny w celu uzyskania światła projektowanego
mostu. Dokument ten jest niezbędny w fazie przygotowania projektu budowlanego. Opracowanie pozwoliło uzyskać wymagane przepisami prawa wartości przepływów prawdopodobnych na Liswarcie w miejscu lokalizacji konstrukcji. Obecnie czekamy na kolejne uzupełnienia PFU.

Założony w projekcie budowlanym zakres przedsięwzięcia w swoim podstawowym zakresie będzie zawierał:
- rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego o konstrukcji drewnianej, zlokalizowanego w miejscu inwestycji;
- wykonanie najazdów wraz ze skarpami na obiekt mostowy;
- budowę nowego mostu o konstrukcji z żelbetowej z elementów prefabrykowanych;
- wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni z betonowej kostki brukowej o szerokości 3 metrów;
-wykonanie nawierzchni jezdni asfaltowej o szerokości 5 metrów;
- wykonanie poboczy tłuczniowych o szerokości 0,75 metra;
- wykonanie pionowego oznakowania drogowego oraz elementów BRD;
- umocnienie brzegów i dna rzeki;
- prace porządkowe i odtworzeniowe.
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).