Czwartek, 22 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Miedziaki dla Miedźna! Rozlicz PIT w Gminie Miedźno

30 marca, 2021

Startujemy z kampanią, która ma zachęcić wszystkich mieszkających w naszej gminie, ale w niej niezameldowanych, by rozliczyli swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Kłobucku. Jedyne co trzeba zrobić, to podać w deklaracji swoje miejsce zamieszkania na terenie naszej gminy. „Miedziaki dla Miedźna” to nie są wcale drobne pieniądze. To bardzo duża kwota, którą wspólnie przeznaczymy na rozwój Gminy Miedźno.

Adres zameldowania nie ma żadnego znaczenia!

Wystarczy, że podatnik w deklaracji PIT, którą składa corocznie do urzędu skarbowego, wskaże właśnie Miedźno, jako gminę, z którą związał swoje życiowe losy. Każdy ma wpływ na rozwój samorządu, w którym mieszka. Wyższe wpływy do budżetu gwarantują lepszy i dynamiczniejszy rozwój naszych miejscowości.

W ubiegłym roku wpływy z PIT do gminnego budżetu dały kwotę 8.845.067,00 zł.

Z tych pieniędzy tworzymy przestrzeń przyjazną do życia - modernizujemy drogi, budujemy nowe chodniki, place zabaw i miejsca rekreacji. Dzięki nim możemy korzystać z bogatej oferty kulturalnej, a nasze dzieci wychowują się i uczą w nowoczesnych przedszkolach oraz szkołach. Dajemy im dobry start w przyszłość. W końcu, środki te pomagają pozyskiwać duże fundusze zewnętrzne. Mamy zabezpieczenie na wkład własny do inwestycji.

Dzięki Tobie, w tym roku wpływy z PIT mogą być jeszcze większe! Na co głównie przeznaczymy te pieniądze?

- zmodernizujemy budynek szkoły w Mokrej – ocieplimy go, wymienimy okna, system grzewczy i centralnego ogrzewania, a także zamontujemy fotowoltaikę,
- przebudujemy budynek byłej szkoły w Izbiskach, gdzie powstanie nowoczesna świetlica wiejska na potrzeby sołectwa,
- przebudujemy ulice w Miedźnie - Dębową, Sosnową, Ogrodową i Polną,
- przebudujemy ulice w Ostrowach nad Okszą – Brzozową, Leśną, Cichą oraz Bór,
- przebudujemy ulicę Łokietka i wybudujemy ulicę Św. Jadwigi w Miedźnie,
- przebudujemy ulice Słoneczną i Topolową, jak i również poddamy modernizacji odcinek ulicy Zakładowej w Ostrowach nad Okszą,
- przebudujemy ulicę Malowniczą w Borowej,
- będziemy finansować kompleksową modernizację oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy w formule PPP,
- zainwestujemy w termomodernizację trzech remiz strażackich - w Mokrej, Władysławowie i Borowej,
- wybudujemy nowe przyłącze wodociągowe do remizy OSP Kołaczkowice,
- dostosujemy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Drogi Mieszkańcu! Skieruj więc swoje „miedziaki” do Miedźna! Miej swój udział w rozwoju gminy!

Jak to zrobić bez meldunku? To jest naprawdę proste i nic nie kosztuje.

Będziesz musiał zaktualizować adres zamieszkania we właściwym Urzędzie Skarbowym (formularz aktualizacyjny ZAP-3). Można go także wysłać już razem z rocznym zeznaniem podatkowym PIT.

Oto instrukcja:

1. Wskaż w zeznaniu rocznym, jako miejsce zamieszkania Gminę Miedźno, a jako właściwy urząd skarbowy wpisz: Urząd Skarbowy w Kłobucku.
2. Wypełnij zgłoszenie aktualizacyjne na formularzu ZAP-3 w części dotyczącej miejsca zamieszkania i dołącz je do zeznania PIT.
3. Prześlij elektronicznie, pocztą, a także można dostarczyć osobiście zeznanie roczne PIT wraz z załączonym formularzem ZAP-3 do Urzędu Skarbowego w w Kłobucku, Rynek im. Jana Pawła II 13, 42-100 Kłobuck, do 2 maja 2021 roku.

Formularz zgłoszenia aktualizacyjnego dostępne są w każdym urzędzie skarbowym. Możesz go pobrać również tutaj -> https://tiny.pl/rldw9
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).