Środa, 28 lipca 2021r. | Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Pokaż menu

Nowy sprzęt dla OSP

16 czerwca, 2020

W minionym tygodniu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Miedźno.

 

Jednostki z Kołaczkowic, Miedźna, Mokrej oraz Borowej otrzymały opryskiwacze spalinowe do walki z koronawirusem oraz środki ochrony osobistej tj. kombinezony, półmaski ochronne, rękawiczki i gogle ochronne.

Ww. sprzęt umożliwi strażakom szybkie, bezpieczne i skuteczne działania interwencyjne wraz z możliwością przeprowadzenia dezynfekcji powierzchni, w tym m.in. pomieszczeń przestrzeni użyteczności publicznej, wnętrz pojazdów oraz innych obiektów.

Po ustaniu epidemii, sprzęt ten strażacy będą mogli wykorzystać do gaszenia pożarów w miejscach trudno dostępnych oraz do rozpylania środka usuwającego plamy oleju np. w wyniku wypadku samochodowego.

 

 
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).