Środa, 28 lipca 2021r. | Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Pokaż menu

Organizacje sportowe z dofinansowaniem z Programu „Klub”

15 czerwca, 2021

Upowszechniające sport wśród dzieci i młodzieży kluby sportowe z terenu naszej gminy otrzymały pieniądze z rządowego Programu „Klub”. Pozyskały łącznie 30 tys. zł na bieżącą działalność.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnął pod koniec maja tegoroczną edycję Programu „Klub”. Wśród beneficjentów znalazły się trzy organizacje z terenu Gminy Miedźno. Ludowy Klub Sportowy „NAPRZÓD” Ostrowy, Uczniowski Klub Sportowy „TYTAN” Ostrowy oraz Klub Sportowy „GROM" Miedźno otrzymały po 10 tys. zł dofinansowania.

Przyznane środki można wykorzystać chociażby na organizację obozów szkoleniowych, zakup sprzętu sportowego czy wynagrodzenia dla trenerów. Proste i podstawowe, acz niezwykle ważne dla dobrego funkcjonowania klubów zadania.

W tegorocznej edycji programu ministerstwo rozdysponowało ponad 57 mln zł, a wsparcie ma trafić do 5131 organizacji z całego kraju.

Serdecznie gratulujemy.

fot. Pixabay
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).