Sobota, 15 maja 2021r. | Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Pokaż menu

Podpisaliśmy umowę na przebudowę czterech ulic: Leśnej, Brzozowej, Cichej oraz Bór w Ostrowach nad Okszą

26 kwietnia, 2021

26 kwietnia wójt Piotr Derejczyk oraz pan Artur Regulski, przedstawiciel firmy Rafalin Sp. z o.o. Sp. komandytowa z Blachowni, podpisali umowę na przebudowę czterech dróg gminnych w Ostrowach nad Okszą. Za wykonanie przewidzianych w specyfikacji przetargowej prac firma otrzyma wynagrodzenie 1.307.773,43 zł.

W ogólnym zakresie prac przewidziana jest modernizacja nawierzchni dróg o poboczy, budowa chodników oraz elementów odwodnienia ulicznego, a także rozbudowa oświetlenia ulicznego. Przebudowa ulicy Leśnej obejmie odcinek 357,32m, ulicy Brzozowej – 266,08m, a ulicy Bór – 135,6m. Na ulicy Cichej prace polegać będą wyłącznie na wykonaniu oświetlenia drogowego.

Na całej długości części drogowej inwestycji przewidziana została nawierzchnia z masy bitumicznej. Szerokość jezdni w przypadku ulicy Leśnej wyniesie od 3,5m do 4,5m, a na pozostałych - 4,5m. Chodniki zostaną wykonane z kostki betonowej. Ich szerokość uwarunkowana jest przebiegiem ogrodzeń posesji oraz granic pasa drogowego i wyniesie od 0,2m do 1,5m. Wykonawca zadba także o zjazdy na posesje. Ich szerokość będzie dostosowana do wymiarów bram wjazdowych, lecz nie więcej jak 5m. Wzdłuż ciągów pieszo-jezdnych projekt przewiduje ponadto budowę łącznie 33 latarni oświetlenia ulicznego.

Zadanie zostanie sfinansowane ze środków budżetu gminy Miedźno. W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie prac z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zgodnie z ostatnimi rozstrzygnięciami naboru, projekt ten znalazł się na 5. miejscu listy rezerwowej zadań rekomendowanych do dofinansowania w tym roku w województwie śląskim. Są więc bardzo duże szanse, że nasz samorząd uzyska wsparcie w wysokości 50 proc. ogólnych wydatków poniesionych na tę inwestycję.
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).