Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

Rekordowe dofinansownie dla Gminy Miedźno z Funduszu Inwestycji Samorządowych

27 czerwca, 2020

Gmina Miedźno otrzymała z nowoutworzonego Funduszu Inwestycji Samorządowych prawo do dysponowania kwotą 1 460 584 zł.

Informację o wysokości dofinansowania znaleźć można na rządowej stronie internetowej www.gov.pl.

Łącznie samorządom gminnym powiatu kłobuckiego przyznano prawo do dysponowania kwotą 8 576 540 zł. Dotacja dla gminy Miedźno stanowi ponad 17% tej kwoty. Jest to druga pod względem wysokości, po Kłobucku, kwota przydająca gminie w powiecie kłobuckim

Środki z dotacji należy przeznaczyć do wykorzystania na zadania inwestycyjne poprawiające komfort życia mieszkańców. Mogą stanowić również wkład własny w innych programach. Pierwsze transze przelewów mają zaś trafić do samorządów już we wrześniu, po rozpatrzeniu wniosków przez wojewodę

Wysokość kwoty dotacji jest wynikiem relacji dotychczasowych wydatków majątkowych gminy i jej zamożności. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).