Piątek, 25 września 2020r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Uroczysta Msza Święta

04 września, 2020

31 sierpnia w przeddzień 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na cmentarzu w Miedźnie, odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii poległych w bitwie pod Mokrą.
We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Piotrem Derejczykiem na czele. 

W nabożeństwie ponadto udział wzięli min: Sekretarz Agnieszka Związek, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Bęben, Pełnomocnik Wójta ds. bezpieczeństwa Leszek Idasz, a także mieszkańcy Gminy Miedźno.

Po Mszy Świętej przedstawiciele Gminy Miedźno złożyli kwiaty na zbiorowej mogile żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii.
Gmina Miedźno
Miedźno jest to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Gmina stanowi 12,73% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).