Niedziela, 16 maja 2021r. | Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Pokaż menu

Nowe obostrzenia w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 na terenie kraju

13 października, 2020
Nemo5576 - Praca własna / Wikipedia / Przykuta - Praca własna / CC BY-SA 4.0 Nemo5576 - Praca własna / Wikipedia / Przykuta - Praca własna / CC BY-SA 4.0

Informujemy wszystkich mieszkańców Gminy Opatów, o wejściu w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Rozporządzenie to jest odpowiedzią na szybkie rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 na terenie kraju i zawiera szereg nowych obostrzeń nakazów i zakazów w poszczególnych strefach.

Proszę o zastosowanie się do niżej wymienionych zaleceń wynikających z w/w rozporządzenia:

  1. Ograniczenie liczby osób (z wyłączeniem obsługi) biorących udział w przyjęciach ślubnych, konsolacjach, a także innych przyjęciach okolicznościowych do:

  • w strefach czerwonych limit – do 50 osób,

  • w strefach żółtych limit – do 75 osób.

  1. Obowiązkiem jest nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych zarówno w strefach czerwonych jak również w strefach żółtych.

  2. Ograniczenie w działalności punktów gastronomicznych, barów i restauracji w strefach czerwonych. Bary i restauracje w strefach czerwonych mogą być otwarte tylko do godz. 22:00 z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.
Gmina Opatów
Opatów (do 1868 gmina Iwanowice) to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).