Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Opatowie

23 listopada, 2021
Nemo5576 - Praca własna / Wikipedia / Przykuta - Praca własna / CC BY-SA 4.0 Nemo5576 - Praca własna / Wikipedia / Przykuta - Praca własna / CC BY-SA 4.0

    W dniu 17 maja br. podpisana została umowa z przedsiębiorstwem NEWATER sp. z o.o. z Wrocławia na wykonanie rozbudowy i przebudowy komunalnej oczyszczalni ścieków w Opatowie. Zadanie inwestycyjne bardzo ważne dla prowadzenia racjonalnej gospodarki ściekowej w gminie, gdyż zwiększona przepustowość czyszczalnie zapewni odbiór ścieków od mieszkańców Nabokowa, Zwierzyńca Pierwszego i Wilkowiecka. Przedsięwzięcie dotyczy rozbudowy komunalnej oczyszczalni ścieków w Opatowie o nowy blok technologiczny o przepustowości 250m3/d (reaktor biologiczny z osadnikiem wtórnym i zbiornikiem osadu). Po realizacji łączna przepustowość zwiększy się do 500m3/d, a wskaźnik obsługiwanych RLM (przeliczeniowa liczba mieszkańców) zwiększy się o 100% (z obecnych 2000 do 4000).
Gmina Opatów
Opatów (do 1868 gmina Iwanowice) to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).