Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Zielona Pracownia w Waleńczowie

22 listopada, 2021
Nemo5576 - Praca własna / Wikipedia / Przykuta - Praca własna / CC BY-SA 4.0 Nemo5576 - Praca własna / Wikipedia / Przykuta - Praca własna / CC BY-SA 4.0

    W bieżącym roku Szkoła Podstawowa w Waleńczowie przystąpiła do dwóch konkursów organizowanych przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W pierwszym konkursie - „Zielona Pracownia_Projekt’2021” wygrała nagrodę w wysokości 10 000,00 zł, w drugim - „Zielona Pracownia’2021” otrzymała dotację w wysokości 40 000,00 zł.

    Z pozyskanych funduszy przeprowadzono remont sali i utworzono Zieloną Pracownię  „Ekologiczne Centrum Nauki”, która podniesie świadomość ekologiczną uczniów, uatrakcyjni zajęcia, przyniesie lepsze rezultaty w nauczaniu. Pracownia będzie miejscem organizacji różnorodnych przedsięwzięć przyrodniczych oraz akcji ekologicznych dla dzieci i młodzieży.
Gmina Opatów
Opatów (do 1868 gmina Iwanowice) to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).