Sobota, 15 maja 2021r. | Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Pokaż menu

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Popów – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

10 grudnia, 2020

Z inicjatywy Wójta Gminy Jana Kowalika, we wrześniu br., Gmina Popów wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie zadania inwestycyjnego mającego na celu budowę pełnowymiarowej hali sportowej w Popowie, z płytą boiska do siatkówki, koszykówki, futsalu, zapleczem socjalno-sanitarnym oraz trybunami.

Wniosek został pozytywnie oceniony i uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4 mln. złotych.

Głównym celem projektu jest stworzenie bazy sportowej dla mieszkańców Gminy Popów wraz
z przeznaczeniem na zajęcia wychowania fizycznego, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej oraz zajęcia ogólnorozwojowe.

Z obiektu korzystać będą zawodnicy klubów sportowych z terenu gminy. Prowadzone będą również zawody sportowy na poziomie szkolnym, międzyszkolnym, gminnym, powiatowym czy wojewódzkim.

Na terenie gminy znajdują się ośrodki wypoczynkowe, które dzięki wybudowanej hali będą mogły poszerzyć swoją ofertę o organizację obozów sportowych w różnych dyscyplinach. Dodatkowa oferta przyczyni sie do poprawy kondycji finansowej tychże ośrodków, które znacznie ucierpiały ze względu na COVID – 19.

Szacunkowa wartość zadania to 6 mln. złotych, a planowany termin realizacji sierpień 2021- listopad 2022 r.

Źródło: Urząd Gminy PopówGmina Popów
Popów – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).