Czwartek, 16 września 2021r. | Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana
Pokaż menu

Gmina wybuduje Salę Gimnastyczną w Borze Zajacińskim

23 lipca, 2021
Kościół Świętej Trójcy z ratuszem / Wikipedia / LuzynaS - Praca własna / CC BY-SA 3.0 pl Kościół Świętej Trójcy z ratuszem / Wikipedia / LuzynaS - Praca własna / CC BY-SA 3.0 pl

Wczoraj 22 lipca 2021 r na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ukazała się lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach programu Sportowa Polska. Jedną z Gmin, które otrzymają dofinansowanie w bieżącym roku jest Gmina Przystajń, a zadanie dotyczy Budowy nowej Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim. Pozytywny dla nas wynik konkursu nie byłby możliwy bez uporu, konsekwencji w działaniu oraz bez wsparcia wielu osób.

Zadanie polega na budowie nowej pełnowymiarowej Sali Gimnastycznej połączonej z istniejącymi budynkami Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym. Celem projektu jest umożliwienie młodzieży szkolnej i przedszkolakom korzystanie z pełnej infrastruktury sportowej dostępnej niezależnie od pory roku, a w szczególności z pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Część sportowa obiektu czyli sala gimnastyczna składa się boiska wielofunkcyjnego do rozgrywek zespołowych: boiska do koszykówki, piłki nożnej halowej, piłki ręcznej i siatkówki, z możliwością podziału na dwa odrębne boiska do siatkówki oraz rozgrywek w tenisa ziemnego. Płyta wydzielona pod boiska ma wymiary 30,4/15,1, pozostała część stanowi strefę bezpieczeństwa oraz w południowej części sali rozkładaną widownię dla 94 osób. Część Sali stanowiąca zaplecze sanitarno-szatniowe i techniczne przewiduje dwa zespoły sanitarno-szatniowe (damski i męski) dla uczniów i uczestników rozgrywek, oraz zespół sanitarno-szatniowy dla osób niepełnosprawnych, dwa zespoły sanitarne (damski i męski) dla widowni oraz toaletę dla osób niepełnosprawnych, pokój dla nauczyciela z sanitariatem, 2 magazyny sprzętu sportowego, pomieszczenie techniczno-sterownicze, pomieszczenie porządkowe oraz komunikację. Rozwiązania komunikacyjne umożliwiają nieograniczone użytkowanie obiektu poza czasem działania Szkoły i Przedszkola, a także umożliwia dostęp do części sanitarnej od strony boiska sportowego. Przedmiotem zadania będzie również uporządkowanie otoczenia nowego budynku. Ostatnim elementem zadania będzie dostawa i montaż wyposażenia stałego oraz ruchomego związanego z funkcją sportową obiektu. Przewidywany czas budowy to lata 2021-2023. Liczymy, że rok szkolny 2023/2024 nasi uczniowie rozpoczną w nowym obiekcie.

                                                                         

                                                                                                                                      /-/ Henryk Mach

                                                                                                                                  Wójt Gminy Przystajń
Gmina Przystajń
Przystajń – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).