Sobota, 15 sierpnia 2020r. | Imieniny: Napoleona, Stelii
Pokaż menu

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Przystajń

01 lipca, 2020
Kościół Świętej Trójcy z ratuszem / Wikipedia / LuzynaS - Praca własna / CC BY-SA 3.0 pl Kościół Świętej Trójcy z ratuszem / Wikipedia / LuzynaS - Praca własna / CC BY-SA 3.0 pl

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Przystajń

W dniu 24 czerwca 2020 r. Samorząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania projekty w konkursie nr RPSL.04.05.02-IZ.01-24-354/19 Oś Priorytetowa: IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna Poddziałanie: 4.5.2. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – RIT Subregionu Północnego.

Jednym z nich jest projekt Gminy Przystajń: Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Przystajń, a wysokość dofinansowania wynosi 300 000 złotych.

Jest to kolejny ekologiczny projekt Gminy Przystajń związany z ograniczaniem niskiej emisji po projektach:

  • Montaż instalacji solarnych na terenie Gminy Przystajń,
  • Montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności Publicznych, który jest w trakcie realizacji a dotyczy: budynku Urzędu Gminy, budynku Szkoły Podstawowej w Przystajni, ujęcia wody w Przystajni i ujęcia wody w Borze Zajacińskim,
  • Termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego w Przystajni
  • Termomodernizacji Remiz w miejscowościach Podłęże i Ługi-Radły, których realizacja rozpocznie się latem tego roku.

Projekt będzie polegał na wymianie oświetlenia ulicznego na głównych ciągach komunikacyjnych w Gminie, to jest wzdłuż drogi wojewódzkiej 494 (Przystajń ulice: Częstochowska, Nowa, Powstańców Śląskich oraz Podłęże Szlacheckie) oraz dróg powiatowych w kierunku Kostrzyny (ul. Targowa, Kostrzyna) i Ługów-Radeł (ul. Bór, Brzeziny, Wrzosy, Bór Zajaciński, Ługi-Radły).

Zakres rzeczowy projektu obejmuje wymianę 212 opraw oświetlenia ulicznego, zastosowanie 5-cio stopniowej skali redukcji mocy, to jest redukcja natężenia strumienia świetlnego w godzinach późnonocnych.

W wyniku realizacji projektu przewiduje się redukcję emisji CO2 w wysokości 33,10 t rocznie, a także oszczędności w wydatkach na zakup energii elektrycznej w wysokości ok. 30 %.

Realizacja zadania została zaplanowana na rok 2021.
Gmina Przystajń
Przystajń – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).