Sobota, 15 maja 2021r. | Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Pokaż menu

Powstaje Centrum Usług Społecznościowych

04 maja, 2021

Trwają prace nad Budową Centrum Usług Społecznościowych na Skwerze Henryka Kluby w Przystajni. W budynku zostaną wykonane pomieszczenia pozwalające na realizację  szeregu działań w zakresie świadczenia usług społecznych, bez względu na grupę wiekową. W obiekcie przewidziano pomieszczenie przeznaczone na:  Klub Seniora, salę wielofunkcyjną o powierzchni użytkowej powyżej 50 m², świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży, salę spotkań integracyjnych naprzemiennie z salą szkoleniową. W budynku zostaną zlokalizowane także nowe toalety z podziałem na damską, męską i dla osób niepełnosprawnych, które będą dostępne dla mieszkańców i przyjezdnych w dni powszednie a także w czasie wizyt na grobach bliskich w dzień „Wszystkich Świętych” oraz podczas innych wydarzeń realizowanych na płycie rynku. Budynek jak i jego otoczenie zostanie wyposażony w elementy wykończenia wnętrz usprawniające korzystanie z obiektu osobom niepełnosprawnym, w tym: niewidomym i słabowidzącym. W nawiązaniu do dotychczasowych zadań proekologicznych korzystających z energii odnawialnej, zrealizowanych przez Gminę, przewidziano, że energia elektryczna będzie pozyskiwana z instalacji fotowoltaicznej, która pozwoli na obniżenie kosztów obsługi obiektu. Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w wysokości 95 % Gmina zyska obiekt służący naszej społeczności o łącznej powierzchni 241,10 m2.
Oto jak będzie wyglądało przyszłe "Centrum".

 

                         /-/ Henryk Mach

                      Wójt Gminy Przystajń

 

 

wizualizacja CUS.jpeg

rozmieszczenie CUS.jpeg
Gmina Przystajń
Przystajń – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).