Niedziela, 16 maja 2021r. | Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Pokaż menu

Powiat Kłobucki – nowa jednostka organizacyjna

18 listopada, 2020

Rada Powiatu Kłobuckiego na sesji w dniu 13 listopada bieżącego roku podjęła uchwałę o powołaniu nowej jednostki organizacyjnej - Środowiskowego Domu Samopomocy. Jednostka zostanie uruchomiona w pierwszych tygodniach 2021 roku w Krzepicach i znajdzie w niej miejsce 20 podopiecznych.

W Środowiskowym Domu Samopomocy podopieczni znajdą się pod profesjonalną opieką m.in. fizjoterapeutów czy psychologów. Dzięki pozyskanej przez Starostwo Powiatowe dotacji z Urzędu Wojewódzkiego właśnie trwają prace modernizacyjne w jednostce, które zapewnią wysoki standard pobytu i opieki – informuje Starosta Henryk Kiepura. W pierwszej kolejności do jednostki będą kierowani niepełnosprawni mieszkańcy Powiatu Kłobuckiego. Uruchomiona przez Starostwo Powiatowe 2 lata temu podobna jednostka w Hutce, której działalność zostanie przeniesiona do Krzepic była finansowana w pierwszym roku przez Powiat Kłobucki a w roku bieżącym działalność jednostki współfinansował Powiat Kłobucki gmina Wręczyca Wielka i gmina Przystajń,  których to mieszkańcy są uczestnikami Klubu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).