Piątek, 22 października 2021r. | Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Pokaż menu

Punkt szczepień w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku

16 września, 2021

W dniu 16 września br. w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku uruchomiono punkt szczepień dla uczniów. Jest to jedna z nielicznych szkół w regionie, w której powstał punkt szczepień przeciwko COVID-19. Z deklaracji uczniów i rodziców/opiekunów prawnych wynikało, iż chętnych do szczepień jest 26 osób.

W I tygodniu września (1.09-5.09.) odbywały się lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym we wszystkich szkołach, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym. II tydzień września (6.09-12.09.) był czasem na przygotowanie do szczepień – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci. III tydzień września (13.09.-19.09.) jest tygodniem szczepień.

Organizacją szczepień zajął się Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. W skład zespołu szczepiennego wchodził lekarz i pielęgniarka. Tworzenie punktu szczepień w szkole nadzorował Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego Pan Maciej Biernacki.

Informacja o uruchomieniu punktu szczepień w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku odbiła się szerokim echem w mediach. W dniu 15 września w szkole gościła redakcja TVP Katowice. W aktualnościach pojawił się materiał nt. tutejszego punktu szczepień i wzorowej postawy uczniów „kłobuckiej trójki”.

W pozostałych zespołach szkół duża część uczniów zaszczepiła się w ogólnodostępnych punktach szczepień, w związku z udziałem w programach dot. zagranicznych staży i praktyk zawodowych ERASMUS+ i PO WER.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).