Czwartek, 29 października 2020r. | Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Pokaż menu

Uczczono św. Jana Pawła II

23 września, 2020

 

17 września br. na terenie należącym do kościoła pw. Św.Marcina w Kłobucku, w roku setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, miała miejsce  uroczystość odsłonięcia jego pomnika.               
Odsłonięcia i poświecenia pomnika dokonał  Metropolita Częstochowski, ksiądz arcybiskup Wacław Depo. Zarówno odsłonięcie jak i towarzysząca mu msza święta, stanowiły część programu  XIX Dni Długoszowskich w Kłobucku organizowanych przez działaczy Ponadregionalnego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wieniawa” ze wsparciem m.in. Powiatu Kłobuckiego.   
Na zaproszenie PSE „Wieniawa”, w uroczystości oraz poprzedzającej ją mszy, uczestniczyli reprezentując samorząd powiatowy, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall wraz z pocztem sztandarowym Powiatu Kłobuckiego.    
W odsłonięciu i mszy, licznie wzięli udział mieszkańcy powiatu, a towarzyszyły im poczty sztandarowe lokalnych organizacji, stowarzyszeń i instytucji.     

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).