Czwartek, 29 października 2020r. | Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Pokaż menu

Gmina Wręczyca Wielka jest realizatorem rządowego projektu „Zdalna szkoła+”

25 września, 2020

Gmina Wręczyca Wielka uzyskała dofinansowanie na wsparcie zdalnej nauki w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła+”. To już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać dofinansowanie 100% na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.

Złożony przez Gminę Wręczyca Wielka wniosek o przyznanie grantu w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” został wybrany do dofinansowania. Gmina otrzymała grant w wysokości 74 999,25 zł na zakup 45 laptopów wraz z zestawem słuchawkowy. Sprzęt trafił do wszystkich ośmiu szkół podstawowych z ternu Gminy Wręczyca Wielka i będzie wykorzystywany w celach edukacyjnych. W sytuacji wymagającej prowadzenia zajęć w formie zdalnej sprzęt zostanie użyczony uczniom i nauczycielom. W pierwszej kolejności będą to uczniowie z rodzin wielodzietnych i nauczyciele, którzy nie mają warunków technicznych do kształcenia zdalnego.

Szkoły, które otrzymały sprzęt w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”:

  • SP im. M. Konopnickiej w Borowem
  • SP im. Orła Białego w Kulejach
  • ZSP im. K. Makuszyńskiego w Kalei
  • PSP SPSK im. Jana Pawłą II w Bieżeniu
  • PSP im. Elizy Orzeszkowej w Grodzisku
  • SP im. Synów Pułku w Węglowicach
  • SP im. S. Ligonia w Truskolasach
  • SP im. A. Mickiewicza we Wręczyca Wielkiej

Grant z Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.
Gmina Wręczyca Wielka
Wręczyca Wielka – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 położona była w województwie częstochowskim. Południowe obrzeża gminy leżą na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania realizującej projekt „Zielony Wierzchołek Śląska

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).