Niedziela, 16 maja 2021r. | Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Pokaż menu

II miejsce Leona Trzcińskiego w Powiatowym Konkursie Ornitologicznym

20 kwietnia, 2021

Wielki sukces ucznia klasy 3b Leona Trzcińskiego, uczęszczającego do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kalei. Uczeń zajął II miejsce w XI Powiatowym Konkursie Ornitologicznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłobucku.

W dniu 24 marca 2021r. uczniowie klasy 3b: Dominika Derda, Leon Trzciński i Julian Ujma, oraz uczennica klasy 3a Łucja Kołodziej reprezentowali naszą szkołę w XI Powiatowym Konkursie Ornitologicznym pod Patronatem dr Mirosławy Mierczyk- Sawickej – Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku. Uczniowie przygotowywali się do tego konkursu poprzez uczestnictwo w warsztatach ornitologicznych, prowadzonych przez p. Dorotę Zając. Podsumowanie konkursu odbyło się 29 marca 2021r., podczas którego otrzymaliśmy wiadomość, że uczeń klasy 3b Leon Trzciński otrzymał II miejsce w XI Powiatowym Konkursie Ornitologicznym. Nasza szkoła była jedyną placówką w Gminie Wręczyca Wielka, która przystąpiła do tego konkursu. Wspaniali uczniowie, którzy reprezentowali szkołę, rywalizowali z uczniami z terenu Gminy: Opatów, Panki, Kłobuck, Krzepice, Miedźno. Inspirowanie młodych pasjonatów sprawiło, że pozostali trzecioklasiści uzyskali również bardzo wysoki wynik w tym bardzo trudnym konkursie. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością rozpoznawania: sylwetek ptaków i ich piór, jaj, gniazd, głosów oraz ogólną wiedzą ornitologiczną. Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych wychowanków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów w tym konkursie.

 

 
Gmina Wręczyca Wielka
Wręczyca Wielka – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 położona była w województwie częstochowskim. Południowe obrzeża gminy leżą na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania realizującej projekt „Zielony Wierzchołek Śląska

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).