Sobota, 27 lutego 2021r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

KURENDA

22 stycznia, 2021
KURENDA

KURENDA

do Mieszkańców Gminy Wręczyca Wielka Sektor I i III

W związku z podpisaniem w dniu 21.01.2021 r., z firmą EKO–SYSTEM BIS Sp. z o. o SK z siedzibą w Konopiskach, Umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy i innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wręczyca Wielka dotyczącej:

  • Sektora I obejmującego obszar sołectw: Borowe, Bieżeń, Bór Zapilski, Czarna Wieś, Jezioro, Puszczew, Węglowice oraz
  • Sektora III obejmującego obszar sołectw: Brzezinki, Golce, Hutka, Kuleje, Nowiny, Piła Pierwsza, Piła Druga, Truskolasy, Zamłynie,

informujemy iż od dnia 22.01.2021 r. w/w nieruchomości objęte systemem gospodarowania odpadami komunalnymi będą wyposażane w pojemniki koloru zielonego z napisem „Szkło”.

Ponadto informujemy, iż pojemniki przeznaczone na bioodpady przy kolejnych odbiorach będą wymieniane na pojemniki koloru brązowego z napisem „Bio”.

 

KURENDA

do Mieszkańców Gminy Wręczyca Wielka Sektor II i IV

W związku z podpisaniem w dniu 22.01.2021 r., z firmą ZOM Zbigniew Strach z siedzibą w Konopiskach, Umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy i innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wręczyca Wielka dotyczącej:

  • Sektora II obejmującego obszar sołectw: Klepaczka, Długi Kąt, Wręczyca Mała, Wręczyca Wielka sołectwo I, Wręczyca Wielka sołectwo II, informujemy iż od dnia 25.01.2021 r. w/w nieruchomości objęte systemem gospodarowania odpadami komunalnymi będą wyposażane w komplet pojemników i worków, zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wręczyca Wielka. Nadmieniamy iż w zamian za worki przeznaczone na szkło dostarczony zostanie pojemnik w kolorze zielonym z napisem „Szkło”.

Dziś tj. 22.01.2021 r. firma ZOM Zbigniew Strach z siedzibą w Konopiskach uchyliła się od zawarcia Umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy i innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wręczyca Wielka dotyczącej:

  • Sektora IV obejmującego obszar sołectw: Grodzisko, Kalej, Nowa Szarlejka, Pierzchno, Szarlejka, Wydra, w związku z powyższym trwa postępowanie przetargowe w przedmiocie wyłonienia kolejnego oferenta. O terminie podpisania umowy poinformujemy kolejna Kurendą.
Gmina Wręczyca Wielka
Wręczyca Wielka – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 położona była w województwie częstochowskim. Południowe obrzeża gminy leżą na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania realizującej projekt „Zielony Wierzchołek Śląska

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).