Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

NOWA SALA MATEMATYCZNA W SZKOLE W WĘGLOWICACH

20 października, 2021

W Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach realizowany jest Projekt „Równe szanse drogowskazem sukcesu”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

W ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni matematycznej, która została przystosowana do prowadzenia w niej zajęć, na jak najwyższym poziomie. Sala została doposażona w pomoce dydaktyczne w zakresie przedmiotów matamatyczno – przyrodniczych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Tomasz Osiński, Dyrektor Szkoły Agata Trzepizur, oraz przewodnicząca klasy VII Dominika Wierus. Dyrektor w imieniu swoim i społeczności szkolnej podziękowała realizatorom przedsięwzięcia. Wszyscy podkreślali doskonałe wykonanie inwestycji, nowoczesny wystrój sali i poprawę komfortu pracy w odnowionej pracowni.

Młodzież przygotowała dla zaproszonych gości quiz matematyczny, prezentując m.in. jak działa tablica multimedialna, jak z niej korzystać i jak dużym ułatwieniem jest dla uczniów.

Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom możliwości wyrównania szans edukacyjnych na wielu płaszczyznach oraz zmniejszenie dysproporcji kulturalnych pomiędzy wsią a miastem. W wyniku realizacji projektu w klasach IV-VIII podniesione zostaną umiejętności językowe oraz matematyczno-przyrodnicze. Nauczanie odbędzie się nowatorskimi metodami, przy wykorzystaniu nowych technologii.

Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej wyniosło 214 563,37 zł
Gmina Wręczyca Wielka
Wręczyca Wielka – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 położona była w województwie częstochowskim. Południowe obrzeża gminy leżą na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania realizującej projekt „Zielony Wierzchołek Śląska

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).