Sobota, 15 maja 2021r. | Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Pokaż menu

Projekty unijne PO WER

29 kwietnia, 2021

Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński przekazuje informację o dostępnych projektach unijnych oferujących wsparcie dla osób młodych, które chcą poprawić swoją sytuację na rynku pracy.

W obecnie dostępnych projektach unijnych PO WER skorzystać można z: poradnictwa zawodowego, szkoleń, stażu, coachingu, subsydiowanego zatrudnienia, pośrednictwa pracy.

Pomoc adresowana jest do osób w wieku 18-29 lat, głównie nieaktywnych zawodowo, które nie kształcą się (w trybie stacjonarnym), nie szkolą i nie są zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy.

Ze wsparcia skorzystać mogą także: imigranci (w tym osoby polskiego pochodzenia), reemigranci czy osoby odchodzące z rolnictwa, bądź też ich rodziny. Podobnie osoby pracujące na podstawie umowy o pracę (pensja nie jest wyższa niż minimalne wynagrodzenie) oraz zatrudnione na umowach cywilnoprawnych i krótkoterminowych (miesięczne zarobki niższe niż 120 % płacy minimalnej).

Ponadto, dla osób, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r., w związku z pandemią, dostępne jest również wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej, uzupełnione o wsparcie szkoleniowe oraz pomostowe (środki finansowe przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków związanych z prowadzeniem firmy, wypłacane uczestnikowi projektu przez okres 6 lub 12 miesięcy).

Informacje dotyczące realizowanych projektów dostępne są pod adresem: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://power.wup-katowice.pl/czytaj/znajdz_dofinansowanie - w zakładkach adekwatnych dla danego typu projektów.

 

 
Gmina Wręczyca Wielka
Wręczyca Wielka – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 położona była w województwie częstochowskim. Południowe obrzeża gminy leżą na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania realizującej projekt „Zielony Wierzchołek Śląska

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).