Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

WSPARCIE FINANSOWE DLA SZKÓŁ Z NASZEJ GMINY

25 listopada, 2021

Szkoły z terenu Gminy Wręczyca Wielka otrzymały wsparcie finansowe z budżetu państwa w wysokości 9 040 zł na realizację wycieczek w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę".

Na wycieczki udali się uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. K. Makuszyńskiego w Kalei. Uczniowie z Węglowic zwiedzili Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni oraz Zamek w Olsztynie k Częstochowy. Natomiast uczniowie z Kalei udali się do Częstochowy gdzie zwiedzili Klasztor na Jasnej Górze oraz Muzeum Produkcji Zapałek i Muzeum Historii Kolei.

 
Gmina Wręczyca Wielka
Wręczyca Wielka – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975–1998 położona była w województwie częstochowskim. Południowe obrzeża gminy leżą na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania realizującej projekt „Zielony Wierzchołek Śląska

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).