Piątek, 22 października 2021r. | Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Pokaż menu

Komendant KP PSP w Kłobucku z końcem stycznia przejdzie na emeryturę!

30 listopada, 2020
1
Komendant KP PSP w Kłobucku z końcem stycznia przejdzie na emeryturę!
fot. KW PSP w Katowicach

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. mgr Robert Ladra z końcem stycznia 2021 roku przejdzie na emeryturę - dowiedziałem się nieoficjalnie.

Robert Ladra funkcję komendanta pełni od 25 czerwca 2019 roku.

bryg. mgr Robert Ladra służbę pożarniczą pełni od 30 lat. Jako absolwent Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie, 1 sierpnia 1992 roku został skierowany do obecnej Komendy Powiatowej PSP w Kłobucku, gdzie rozpoczął pracę na stanowisku technika sprzętowego, a następnie na stanowisku dowódcy zmiany. Przez ponad 10 lat pełnił służbę w pionie kontrolno-rozpoznanym, później jako dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kłobucku, a następnie został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku. Przez kilkanaście lat był nieetatowym dowódcą kompanii gaśniczej OSP i oficerem prasowym komendy.

Od 23 lutego 2019 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

W czasie wieloletniej służby Pan bryg. mgr Robert Ladra podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. W 2000 roku ukończył studia magisterskie, w 2011 roku studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a w 2012 roku studia podyplomowe w zakresie Akademii Przywództwa.

Za swoje osobiste zaangażowanie i pracę został odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Jedna odpowiedź do “Komendant KP PSP w Kłobucku z końcem stycznia przejdzie na emeryturę!”

  1. Gryś pisze:

    Dostał awans i ucieka? Co się stało?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).